Půl miliónu Čechů dluží tolik, že to už asi nevrátí

Materiální udržování života lidského i ostatních živočišných a rostliných druhů; monetární a tržní hospodářství; vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů, resp. zastaralé procesy myšlení a jednání.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 20.09.2015, 19:31

Na 490 tisíc obyvatel Česka dluží takové peníze, že už je zřejmě nikdy nevrátí. Na krku mají v průměru více než tři exekuce a to je pro většinu z nich obtížně zvladatelný závazek. Píší Novinky.cz, celý článek ZDE.


Osobní komentář:
Tak v první řadě je nutno nalít si sklenku čistého vína. Češi, ale ani nikdo jiný, nikomu nic nedluží. Veškeré zdroje "naší" planety Země jsou sdílené, nás všech, a nikdo nemá nejmenší právo dělat si na ně větší nárok, než na ně mají ostatní. V druhé řadě splácet něčím, co ani neexistuje = nebylo nikdy vyrobeno - úroky, úroky z úroků apod., je holý nesmysl a dovolím si tvrdit, že je dokonce naší morální povinností tyto nesplácet a naopak se semknout, začít (sebe)vzdělávat a následně vykročit proti tomuto sebedestruktivnímu systému, neboť pouze toto je cesta. Pochopitelně, že si politici neví s tímto "problémem" rady, když se na jeho prohlubování sami (spolu)podílejí. Jediný, kdo tuto problematiku může (vy)řešit, je tzv. vzdělaná kritická menšina.

Na druhou stranu se nelze bavit pouze o systému, ale také o těch lidech, kteří si stále častěji půjčují naprosto zbytečně a na naprosté zbytečnosti. Mít větší barák; novější (hezčí) auto; dávat dary, které stejně nikdo nechce a/nebo budou někde v rohu ležet; zkrášlovat se před těmi, koho stejně nezajímáme; mít většího pinďoura apod... I takových je mnoho. Stejně jako výše, tak i zde je problém v téže příčině. Centrální banky tisknou peníze z ničeho, majiteli bank je soukromý sektor - nejbohatší = nejvlivnější a nejmocnější lidé planety, 1%, ovládající skrze politiky celé země a jejich uskupení (Evropská unie, ...).

Ať se nám to líbí, nebo ne, elity jsou otrokáři, politici sluhové a lidé otroci; a to do té doby, dokud si toto neuvědomíme a nezačneme u sebe.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Vrátit se na “Monetární a tržní ekonomika”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron