Ukrajina kompletně zbankrotovala, hrozí ji default

Materiální udržování života lidského i ostatních živočišných a rostliných druhů; monetární a tržní hospodářství; vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů, resp. zastaralé procesy myšlení a jednání.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 15.12.2015, 08:48

VIDEO: Ukrajina kompletně zbankrotovala, hrozí ji default! MMF spaluje na Ukrajině peníze na nátlak Berlína a Washingtonu! [CZ Titulky]Zdroj Aeronet.cz


Osobní komentář:
Jakpak by Ukrajina nezbankrotovala, všechny nás to čeká už jen z principu (ne)fungování ekonomiky, našeho současného socio-ekonomického systému. Pochopitelně, když při půjčování peněz se vytiskne jen půjčovaná částka a na vytištění peněz, které by pokryly úroky, se centrální banky jaksi úmyslně vykašlou. Když si totiž půjčujeme peníze, jsou tyto tištěny z ničeho, přičemž banka očekává takzvaný úrok, který fyzicky neexistuje, čímž se dopouští zločinu podvodu, se kterým naši politici nemají mandát nic (u)dělat.

Odborník na mezinárodní vztahy, ukrajinský politolog Michael Opperskovski, poskytl televizi RT analýzu ohledně situace. Podle něho MMF změnil svá vlastní přísná pravidla na půjčování peněz a poskytuje překvapivě teď Ukrajině peníze, i když ta neplatí své dluhy a závazky, což by normálně každou jinou zemi diskvalifikovalo pro finanční pomoc od MMF.

Nemohu si pomoci, ale ve vyjádření odborníka Michaela Opperskovski postrádám onu odbornost. Co že ho to překvapuje? Neví, proč jsou Ukrajině dále poskytovány půjčky? Odborník? No samozřejmě. Čím více dlužíme, tím větším a poddajnějším jsme otrokem. Chcete si koupit stát? Půjčte mu...

Peníze mizí v Kyjevě neznámo kde.

Jaká je odpověď na tuto otázku? Dozvíme se po krátké reklamě... Tururutů, začátek reklamy.

Mezi dluhy Kyjeva jsou i 3 miliardy dolarů, které Ukrajina dluží Rusku a Kyjev odmítá peníze splácet, přesto však MMF dál poskytuje Kyjevu půjčky.

Pochopitelně, že odmítá splácet, když nemá a ani z principu nemůže mít. A pochopitelně, že MMF dále poskytuje půjčky, které mimochodem nelze splatit.

Ty však nejdou na záchranu ekonomiky, nejdou ani obyčejným lidem, ale Kyjev je používá pro financování války na východě země a pro potřeby oligarchů, kteří si peníze mezi sebou rozdělí.

Tururutů, konec reklamy. A máme tu odpověď na otázku. BINGO! Další otázka zní, co s tím budeme dělat?

Situace je taková, že Brusel očekává migrační vlnu z Ukrajiny ve chvíli, kdy vládě v Kyjevě dojdou peníze na výplaty sociálních dávek. Kyjev má finanční rezervy do konce prosince a země je na pokraji vyhlášení defaultu. Brusel očekává až 5 milionů ekonomických uprchlíků z Ukrajiny příští rok. Spolu s arabskými migranty tak může dojít ke kolapsu sociálních systémů i ve členských státech EU.

Toto přeci nemůže nikoho překvapovat. Jde o jeden z důsledků systémové neudržitelnosti, ze kterého vedou jen dvě cesty. Restartující válka, anebo změna socio-ekonomického systému jako takového. Toto však nelze provést bez dostatečného vzdělání obyvatelstva.

Poté se strhla rvačka, zatímco před parlamentem se shromáždila demonstrace, která pálila figuríny premiéra a požadovala demisi vlády.

Jako obvykle. Shromáždila se demonstrace nevzdělaných lidí požadujících něco, co nic nevyřeší, místo toho, aby začali u sebe. Klasika, je to všude stejné.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

Radek

Příspěvekod Radek » 17.12.2015, 21:17

Moc tomu nerozumím, ale kdybych byl finančníkem, tak bych moc peněz tisknout nechtěl a už vůbec ne je půjčovat tam, odkud je už nedostanu zpátky. Naštěstí finančníkem nejsem. A tak mi z toho vychází dvě dedukce:
1. Buď MMF ví co dělá a je ochoten obětovat směnou hodnotu peněz ve prospěch hyperinflace s důsledky, se kterými už teď počítá ve svůj prospěch.
2. Je k tomu MMF skutečně donucen a volí tak "menší zlo" ze svého pohledu. Jde tak o zoufalý pokus oddálit reálně hrozící kolaps finančního a sociálního systému v Evropě.
Anebo je to všechno úplně jinak, neboť je jsou to pouze mé názory založené na velké absenci relevantních informací...

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 17.12.2015, 21:32

Je to snadné. Jako finančník naopak peníze půjčovat chceš, poněvadž je ti pak daná osoba zavázána a jde-li o stát, bude tento nucen se postupně rozprodat (říká se tomu privatizace). Jinak jsou správně oba body a samozřejmě i několik bodů dalších, nevyřčených.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”


Vrátit se na “Monetární a tržní ekonomika”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron