Lokální systém správy zdrojů

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 15.09.2017, 14:58

Tento projekt se zatím zabývá především pohybem produktů. V první fázi bude založen na systému Copisos, který podle mě představuje zatím nejlepší přechodné období. Nevyžaduje si centralizaci produkce ani výdeje.

Pro programování jsem zvolil jazyk Rust, jelikož je mimo jiné snadno dostupný na všech platformách, velice rychlý, úsporný a aktivně předchází chybám se správou paměti, což je jeden z nejčastějších bezpečnostních problémů. Dokonce občas i navrhuje řešení. Žádný jiný jazyk bohužel nemá tak dobrou filozofii. Do jeho studia jsem již vložil několik desítek hodin a mám připravené základní webové rozhraní. Kód bude zveřejněn až v momentě, kdy bude něco umět a to pod licencí AGPL.
Již dříve jsem naprogramoval první verzi zkušební aplikace Volník, která však nebyla zveřejněna.

Očekávám diskusi ohledně prvních funkcí, které implementovat. Později také dobrovolníky na testování a oslovení minimálně dvou komunit, které by mohly mít o systém potenciálně zájem. Jedna z nich je z okolí Zlína (info pouze soukromě). Samozřejmě pokud bude mít někdo ambice komunitu založit, tak to bude skvělé.

Od zájemců se očekává, že budou mít nastudované minimálně všechny zmíněné články Copiosis.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 26.11.2017, 22:49

Tak a je to tady. Po stovce hodin učení nového programovacího jazyka, řešení jeho nástrah a kompilace pro Windows na Linuxu vydávám verzi 0.1.0 prototypu aplikace Copiosis.
Nakonec jsem se rozhodl jít krůček po krůčku a začít tvořit pouze textové rozhraní, jelikož bez základních znalostí bylo pracovat s webovým rozhraním poměrně úmorné. V tuto chvíli je aplikace určena správcům, kteří dohlíží na transakce a obsahuje pouze základní funkce jako přidání uživatelů, nabídek, produktů a vyzvednutí. K těmto funkcím jsou samozřejmě dostupné výpisy. Dále budu pracovat na přidání operací s NBR a odstranění některých nepříjemných chyb. Zatím prosím žádné nehlásit, vím o mnoha. Zdrojový kód najdete zde.
Běží to i na Windows XP sp1, takže snad nebude problém :D
https://drive.google.com/file/d/1aCcQ-V ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1jX5uqS ... sp=sharing (linux)

Aplikaci budu brzy předávat zakladateli. Z toho důvodu je také (zatím) anglicky.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 05.12.2017, 16:08

Vydal jsem novou verzi s výpočty NBR. Pro získání prvních NBR je samozřejmě potřeba nejprve vložit produkt, který žádné "nestojí", vytvořit na něj nabídku a předat jinému uživateli.
Další novinkou je ukládání databáze do souboru na disk. Doposud si program po vypnutí nic nepamatoval.

Odkazy zůstávají stejné.


Vrátit se na “Hodnoty a společenské systémy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron