První plně robotizovaná továrna v Číně

Všeobecné i specificky zaměřené vzdělá(vá)ní; přírodní, humanitní a aplikova(tel)né vědy; nové i známé poznatky a technologie; aplikace vědeckých metod s ohledem na udržitelný život a životní prostředí.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor
Avatar uživatele

Příspěvekod Martin Mojmír » 03.08.2015, 10:47

Idee, že roboti nám vezmou téměř všechnu práci, jsou lidé zvyklí se vysmívat. Jde údajně o hudbu daleké budoucnosti. Skutečnost je však taková, že se to děje právě nyní, přičemž tato tendence bude jen pokračovat. Ono proč ne, vždyť je to logické.

Čínská technologická firma ve městě Dongguan postavila první plně robotizovanou továrnu, kde veškeré procesy ovládá počítač. Kontrola robotů, kontrola kvality, transport, skladování, zkrátka vše je automatizované. Několik málo zaměstnanců tedy jen sedí za počítači a kontroluje centrální systém.

Ještě před několika měsíci jsme museli zaměstnávat 650 pracovníků. Robotické rameno dokáže nahradit 6 až 8 lidí. Dnes máme 60 zaměstnanců a do budoucna je plánujeme zredukovat na 20.
Říká Luo Weiqiang, generální ředitel společnosti.

A výsledky po zavedení robotů? Před automatizací byla chybovost výrobků na úrovni 25%. Nová robotizovaná výroba vykazuje chybovost pouhých 5%. Kapacita produkce byla na úrovni 8000 vyrobených kusů na osobu za měsíc. Dnes je to 21000 kusů.

Zdroj článku ZDE.

Vrátit se na “Informace, věda a vzdělá(vá)ní”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron