Příklady toho, jak technicky vzdělaná společnost navrhuje řešení

Obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie, jejich ne/efektivní využívání s dopady na životní prostředí, polikorporativní manipulace s patenty a ochrannými známkami.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Zamčeno
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

V tomto článku:

http://www.novinky.cz/domaci/376643-suc ... liard.html

Navrhuje se zde mimo i toto:
Potřebné budou hloubkové vrty pro umělé zasakování povrchové vody do spodní, přečerpávání ze spodních toků řek do horních či vysávání starých dolů, aby v potocích bylo dost vody.
Namísto řešení příčin to opět navrhují lepit a ještě mnohem horšími způsoby než jak se příroda a vodní zdroje ničí dnes.

Navrtat spodní zdroje a snažit se tam něco čerpat to je největší blbost co může člověka napadnout. Člověk se stále pasuje do role chytřejšího než sama příroda, ale pravda je opačná. Jestli to vrtání bude ve velkém uskutečněno, počítejme, že přijdeme i o tyto poslední místa s ještě čistou vodou.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

A to nezmiňujeme ještě možná rizika kontaminace těchto vod.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Radek

Příspěvek od Radek »

Co s tím ? Masově informovat veřejnost, vysvětlovat a nepřipustiti taková řešení formou petic ? Zatím to vypadá jako jediná cesta... Ale systém může argumentovat tím, že finanční investice podpoří zaměstnanost a regionální rozvoj... a tak může veřejnost opět zmást pro podporu takových opatření..

Ale zatím nelze dělat nic jiného, než vysvětlovat myšlenkový tok definovaný TZM a nutnost změny hodnotového žebříčku jednotlivců a tím celé společnosti..
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

Ano Martine,
to je hlavní věc co by tímto docílili, mimo další šílenosti. Prostě by tu vodu zlikvidovali, stejně tak jak zemědělský průmysl zlikvidoval svou "odbornou a vědeckou " činností právě tu schopnost retence těch půd. Zase to bude o tom, že se něco udělá a po pár letech zase budou všichni chytří psát, že se to dalo čekat.

Pro někoho kdo neví co to může vše způsobit, ať si zhlédne dokumenty na téma frakování. Byť jde o těžbu plynu, to co tím provádí v podzemí a jak se to projevuje nahoře to je likvidace toho území na tisíce let, ne-li déle.

Pořád to je princip konzumu - dokud to jde a je to pro nás dnes rentabilní ničme tu přírodu jak to jde, další generace nechť se už z toho nějakou poser....

Na prd ale bude, že tam v podzemí už to spraví jen pánbůh, tam nám nepomůže ani nanotechnologie ani za sto let, když už bude pozdě, tady na vrchu s tím můžeme ještě něco udělat i my dnes.

Vše co se dnes pro člověka produkuje ve velkém a pomocí technologií (myslím to komplexně, nikoliv jen např. traktor pojíždějící po poli dle GPS), které byli vyvinuty hlavně na výkon nikoliv na minimální vliv na přírodu, dnes generuje mix souvislostí, které žádný jednotlivý konstruktér není schopen ani zlehka pochopit natož do hloubky. Těch příkladů je v každém oboru dost.

A to samé je farmacie, udělají se výtažky látek, které jsou asi hlavní, ale nikdo nevidí co udělá takový koktejl několika takových léků ochuzených o plno dalších souvislostí mikrosvěta co pro nás ten nahoře vytvořil o kterém dnes prd víme v člověku - pak jsou ty naše "pokroky" vidět za par jednotek či desítek let a to v dnešním stavu populace . Narůstá počet dementních novozozenců, hyperaktivních, u starých lidí naopak už nezabírají ani mixy 15 leků na den co lékaři běžně předepisují atd. prostě extrémy

A tomu dnes říkáme pokrok ? - já bych to nazval jinak jsme těžce v roz...kroku.
Zamčeno

Zpět na „Přírodní zdroje a udržitelnost“