Kolik průserů člověk potřebuje k tomu, aby začal tu přírodu vnímat jinak ?

Obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie, jejich ne/efektivní využívání s dopady na životní prostředí, polikorporativní manipulace s patenty a ochrannými známkami.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Odpovědět
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... barvu.html

My jsme nikoliv tvůrci života, ale jeho hrobaři. Málokdo z populace si totiž uvědomuje, že takových časovaných bomb, které nenávratně (v nejbližším časovém horizontu stovek let) zlikvidují okolí a zamoří co se dá je po světě neskutečně mnoho a to nemluvíme o oficiálních skládkách odpadu. A to ještě západní státy takové věci buď vyváží do Afriky do zemí kde není žádná ochrana ŽP, a pak to místní děti prohrabují holýma rukama a nohama nebo se to prostě "ztratí" po cestě na moři (například tento dokument OCEÁN PLASTŮ - alarmující francouzský dokument https://www.youtube.com/watch?v=J7SnZFvUDZQ )

A stejně jako zde jde o ležáky a je jen otázkou času kdy se "nějak" ty naše "produkty" dostanou do přírody, pokud už nějakou dobu neprosakují podložím do spodních vod apod..

A opět platí, i kdyby už nyní ten Zeitgeist fungoval, ani nejlepší jeho vědci toto nedokážou dostat z přírody zpět, aby byla v původním stavu.
Když kdysi byli kolapsy celých společností, ty nové měli vždy stále relativně čistou přírodu.

Až dojde ke kolapsu té dnešní, tak už málokdo bude mít kde začít s opravdu čistou přírodou (vzduch, voda, půda). A co se v toxicky zamořeném prostředí pak rodí za další generace dětí nám už dávno ukázal Černobyl, fosfor při válce v Iráku a i naše běžné prostředí u nás v Čechách. Stačí si projít internet a kouknout kolik zdegenerovaných děcek v těch ústavech už je.

Odpovědět

Zpět na „Přírodní zdroje a udržitelnost“