Řízené rozmnožování lidí

Obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie, jejich ne/efektivní využívání s dopady na životní prostředí, polikorporativní manipulace s patenty a ochrannými známkami.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Zamčeno
karelnicek
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od karelnicek »

Zdravím všechny TZmáky a k věci. Pokud tedy chceme udržitelnou společnost, tak se v budoucnu nevyhneme řízenému rozmnožování nás lidí. Pokud začneme v čas bude to řízené rozmnožování, pokud začneme pozdě bude to regulované rozmnožování. Co mě ale zajímá je, jak toto řízené rozmnožování podle TZM bude vypadat. Pokud chceme udržovat v budoucnu populaci na určité hladině, tak se nevyhneme tomu, že se rodí určitý počet žen a určitý počet mužů. Zajímalo by mne zda teda TZM v budoucnu plánuje, že všechna oplodnění budou probíhat formou umělého oplodnění a nebo zda k umělému oplodnění bude docházet pouze na dorovnání stavu mužů a žen. S tím souvisí i otázka lesbiček a Gayů či bisexuálů, kterých se mi zdá přibývá. Má pro toto TZM již připravenou metodu či teorii jak by to mohlo fungovat? Toto se mi zdá z dnešního pohledu jako nepřekonatelný problém, ale já věřím, že to není nepřekonatelné. Bude se to řešit individuálně a za pochodu? Pokud to bude řízené rozmnožování s cílem udržování populace znamenalo by to, že každý pár bude mít dvě děti s čímž nemám žádný problém, ale budou situace, kde páry budou mít jedno dítě či žádné dítě, pokud si to budou přát, nebo to nebude možné a tedy potom se bude populace snižovat, pokud se tedy neplánuje povolení určitým vybraným rodinám mít více dětí, zde vidím jako problém výběr rodin, kterým bude umožněno mít více dětí. Pro mne osobně by to problém nebyl, řekl bych si, no nevybrali mne, ale mám dvě děti, které mám moc rád a respektoval bych to, že někdo bude mít tři děti i když já nemohl mít tolik dětí i přesto, že jsem si to přál. Nejsem si jistý jestli by to tak měl každý ovšem.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 03.03.2016, 22:05, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Téma přesunuto z "Web, diskusní fórum, YouTube a sociální sítě" do "Přírodní zdroje a udržitelnost".
karelnicek
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od karelnicek »

Myslím si, že pro to bude muset být zřízeno nové oddělení, profese a zároveň i nový studijní obor, který toto bude řešit. Další věc je, pokud budou v rodině chtít dvě dívky, nebo dva chlapce, tak to znamená, že v jiné rodině budou muset být dvě dívky, nebo dva chlapci. Bude tedy v každé rodině jedna dívka a jeden chlapec? Protože jinak se bude muset řešit i to, jaké rodině se dovolí mít dva chlapce, či dvě dívky, ale v tom také nevidím problém. Další věc je ta, že na někoho partner jakoby zbude. Ten kdo bude chtít žít bez partnera by mělo za následek, že někdo bude nedobrovolně bez partnera. Zabíhám nejspíš už do opravdu velkých podrobností, ale něco na tom možná bude, až přijde řízené rozmnožování a udržování populace. Věc trošku řeší to, že partneři mohou být různě staří.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hezký den i Vám, děkujeme za otázku.

Odpověď se můžete dozvědět z přednášky Petra Taubingera, jež proběhla v Praze před dvěma lety:
 
 
Velmi stručně shrnuto, jelikož planeta Země v NL/RBE počítá s 15-25 mld. lidmi, které bez problému uživí, je řešení této otázky ještě velmi daleko.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
karelnicek
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od karelnicek »

Díky rád se na to podívám.
Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvek od Ján Greguš »

Doplnil by som ešte Martina, že by pri súčasných znalostiach a technológiach dokážeme uživiť oveľa viac ľudí ako je teraz na svete. Takže z toho je možné odvodiť, že pri zvyšujúcich sa znalostiach a pokroku v technológiách to bude ešte viac. Skúste sa pozrieť na túto esej http://wiki.zeitgeistmovement.cz/index. ... EFEKTIVITA. Je to tam celkom dobre rozpísané, vrátane nejakých extrapolácií, čoho sme schopní dosiahnuť v súčasnosti.

Otázky nejakého riadeného rozmnožovania by som fakt neriešil. TZM to tiež nerieši. Táto otázka by bola aktuálna možno vtedy, ak by nám hrozil nedostatok v oblasti potravín a pitnej vody. K tomu ale dojde skor v súčasnom tržnom kapitalizme, ako v zdrojovej ekonomike. Verím ale tomu, že až tak ďaleko to nezájde a skor bude "vynútená" zmena na niečo viac udržateľné.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Budou k dispozici statistické údaje, extrapolace a doporučení. Každý zodpovědný člověk, který chce uchránit sebe a své děti před stresem a utrpením v budoucnu, se jimi bude řídit. Navíc osobně bych si představoval ve školách něco jako výuku zodpovědnosti k Planetě. Nebudeme ale nikomu nic nutit. Pokud se tím lidé řídit nebudou, tak prostě žádná civilizace nebude a po zásluze zanikneme.
karelnicek
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od karelnicek »

@Michal Mauser: Potom by to znamenalo, že Stalin by měl ospravedlnění pro své činy.
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 05.03.2016, 22:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Prosím necitovat poslední příspěvek, vhodnější použít oslovení. Děkuji.
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

@karelnicek: Opravdu nerozumím té souvislosti. Nevěříte v lidský rozum ani když mu vytvoříme lepší podmínky?
karelnicek
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od karelnicek »

Věřím, ale pokud to nezvládneme, tak pak by to bylo ospravedlnitelné. Ovšem tuto cestu jako Stalin bych si určitě nevybral. Snad jen za minutu 12? Jinak ta přednáška je super.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Je potřeba si položit dvě otázky:

Je současný stav udržitelný? 100% ne.
Bude nový stav udržitelný? S nejméně 90% pravděpodobností ano.

Současný stav není udržitelný ani se stávajícími 7 mld. lidmi, nový stav bude udržitelný s nejméně dvojnásobkem. Podle mě nemá význam ani náznak spekulací nad tím, zda přejít do NL/RBE, nebo ne. Ono především ani není otázka, zda přejdeme. Je to nevyhnutelné, pokud chceme na Zemi přežít. Nejde o to zda, ale kdy. To je celé. Hnutí Zeitgeist má v současné době jako jediné reálné řešení, zatímco ostatní skupiny a/nebo hnutí řeší kraviny v podobě záplat. Beztak jde povětšinou jen o nevzdělanost a/nebo populismus.

Za pochvalu přednášky děkujeme, její obsah je stále aktuální.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Zamčeno

Zpět na „Přírodní zdroje a udržitelnost“