Rodové statky a zahrádkaření

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Robo píše::-))))))))
No, myslím, že srandy už bolo akurát dosť....
:-) njn , na diskusich kde se bude debatovat stylem 1 krok,otazka k veci,2 krok,odpoved k veci,to k veci urci admin,moc lidi nenajdeme,nejvic tech zabanovanejch,viz a viz levanet :-),zivot nam totiz chteji predepisovat od narozeni,pokud mozno i jakou rukou a kolika prstama je nejlepsi si vytrit rit,diskuse kolem veskera zadna:-)))))))))))))))))))),a samozrejme ze to co urcej je jediny nej:-).Ale neni nad to se dobre pobavit a poslechnout si jak jsem hloupej,to nam vzdycky slo nejlip;-)))))))))))))))))).Jenze jednota a spoluprace bez musim,ale chci protoze chapu,vypada jinak.Navic,bez zrucnosti se muzeme jit vycpat a ne ze ne! Kdyz ma neco k necemu vypadat,musis mit na kazdej pocet par tech kdo ukazou a naucej,taky naucej pouzivat u prace hlavu,jinak muzes po pracovnim dni nastoupit nocni smenu a opravovat a predelavat a tak po tejdnu vubec delat temer sam,ostatni co jim stacej ty postupy,budou po spitalech nebo ovazany a prace neschopny.A zrovinka ja jsem na praci celkem cimprlich,takovej ten previt co musi mit vsechno akorat,jinak se pod to nepodepise,a kdyz se nemuze podepsat,radeji ani nezacne!Me jeste totiz ucili delat s takzvanou remeslnou cti,nejen honem splacej a jeste rychlejc skasiruj a pryc!!!Takze se Robo alespon zasmejeme:-)
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Petr_NJ
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Petr_NJ »

proud píše:
Robo píše::-))))))))
No, myslím, že srandy už bolo akurát dosť....
:-) njn , na diskusich kde se bude debatovat stylem 1 krok,otazka k veci,2 krok,odpoved k veci,to k veci urci admin,moc lidi nenajdeme,nejvic tech zabanovanejch,viz a viz levanet :-),zivot nam totiz chteji predepisovat od narozeni,pokud mozno i jakou rukou a kolika prstama je nejlepsi si vytrit rit,diskuse kolem veskera zadna:-)))))))))))))))))))),a samozrejme ze to co urcej je jediny nej:-).Ale neni nad to se dobre pobavit a poslechnout si jak jsem hloupej,to nam vzdycky slo nejlip;-)))))))))))))))))).Jenze jednota a spoluprace bez musim,ale chci protoze chapu,vypada jinak.Navic,bez zrucnosti se muzeme jit vycpat a ne ze ne! Kdyz ma neco k necemu vypadat,musis mit na kazdej pocet par tech kdo ukazou a naucej,taky naucej pouzivat u prace hlavu,jinak muzes po pracovnim dni nastoupit nocni smenu a opravovat a predelavat a tak po tejdnu vubec delat temer sam,ostatni co jim stacej ty postupy,budou po spitalech nebo ovazany a prace neschopny.A zrovinka ja jsem na praci celkem cimprlich,takovej ten previt co musi mit vsechno akorat,jinak se pod to nepodepise,a kdyz se nemuze podepsat,radeji ani nezacne!Me jeste totiz ucili delat s takzvanou remeslnou cti,nejen honem splacej a jeste rychlejc skasiruj a pryc!!!Takze se Robo alespon zasmejeme:-)
Proude, jestli se mohu naposled vyjadřit a je tvá odpověď částečně reakce i na mne tak:
1) špatně si to co píšu pochopil
2) nikdo Vám nic nepředepisuje
3) já jen upozornil na to, že pokud jak píšete chcete něco skutečně pořešit a ne jen o tom bez výsledku "vyměnovat pouze názory", tak to určité praxí odzkoušenými postupy musí projít a pokud si zručný člověk jak píšeš, tak to samé přeci uplatnuješ i u řemesla. Takže namísto přijetí pomoci v tom jakým způsobem komunikovat a řešit, jste to otočili na buzeraci z mé strany, no budiž
4) ale co, smát se budu spíše já za pár týdnů, až uvidím zase hromadu vyplácané energie za klávesnicí a výsledek celého vlákna ?, nebudu říkat jaký
5) diskuse není problém, ale problém je zda-li celá ta sranda vůbec k nějakému využití dospěla nebo se jen zabil volný čas, když zrovna není do čeho píchnout
6) kdyby totiž za ty léta podobné diskuse na celém webu na téma RS něco kloudného vyprodukovaly, tak by nebylo nutné ji znovu zakládat zde, když už by to bylo někde konečně dotažené do konce, nebo se mýlím ?

:-) tož se mějte, nebudu Vám od ted do diskuse nijak "zasahovat", počkám si spíše na výstup především praktických zkušeností Houbeera apod. lidí bude-li ochoten to udělat komplexně, aby to mělo smysl v rámci celé koncepce RS.
houbeer
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od houbeer »

Ok,fajn diskuze-chapu ze je treba,, výstup,, a to kvalitní,nicmene. Kazdy sam by si mel ujasnit co chce,take predat detem,co je ochoten obetovat,a jestli je bojovník,pac cesta rs hlavne na počátku je drsna,trebas bez el.mašinek,motorovky atd. Zapojim net na. Pc a kdyz da slunce,napisu hodne,vamos,co jsem prožil ve vztahu k rs. A zmene systemu.jsem v komunikaci s prateli v cr,snazim se animovat lidi tu ve spanu,ukazat ze to jde,ale jsme na zacatku.znam vesnici ve spanu která produkuje temer vse-jidlo,desky,kuze,boty,apod,hodne,dale neco jako syr a chleb take prodavaji,...ale ja-my to citime trosku vice,, prirodne,,tzn.vyuzit co nejmin techniku k založení a pak uz nic.pokud bude nutno opustit vydobytky,hlavni je ze jde uzivit vsechny uplne snadno. Takze sleduji vás.pripravim prakticky soupis-btw.vedomosti,znalosti,řemesla,jsou moc dulezite,chteji to vymazat,pres par generaci je zapomenuto,ja cerpam hodne od starsich lidi,hlavne jeden pastevec-baca z sk my ukazal mnoho,napisu i o nem později.... Takze kazdy za sebe-do boje!e
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Peto_NJ ,vypada to tak ze jsem opravdu spatne pochopil,ale chapal jsem tak jak bylo psano,opravdu jako krapet buzeraci.Paklize to tak nebylo mineny,pak pada i ironie ode me,samozrejme.Ale pochop,ze bez vymeny nazoru i kdyz se zda onim pouhym placanim,to nejde.Nejak se musime dobrat k zacatku.A samozrejme ze prvni metou bez ktery se nehneme dal, je zacit kazdej sam sebou.Jedine tak se dobereme k tomu ze je potreba zahodit neopravitelnej system a najet novej,ale ten uz musime mit pripravenej a to zivotaschopnej a celej,pro vsechny.Takovej,kterej bude vetsina akceptovat a bude ochotna za nim jit.Bez tyhle nabidky se nikdo za vzdusnejma zamkama honit nebude a bude radeji prezivat v onom zavedenym,a ja to i chapu.Lidi potrebujou prezit,aby mohli premejslet o tom jak zacit zit misto jen prezivani,nepujdou ti tedy do niceho co by ohrozovalo alespon to prezivani.Zvlast po generacnich zkusenostech.Co pise houbeer me taky mimoradne zajima,ale problem je ze to musi jit napasovat na celej stat,pak vic statu,Evropu....svet....nejen na jednotlivce a momentalni moznosti.Potrebujeme sestavit tedy novej system a predstavit ho.A to uz od tyhle chvile,ne az od neceho "potom".
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
houbeer
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od houbeer »

Cao,toz to je skoda,ze sem nechodi vice lidí,asi uz vsichni umi pestovat a vse okolo,zvlaste ti,, chytri,,co na nwoo diskutuji by meli vidět,citit,ze to je dulezite.ale oni radsi sjizdi weby,info a inet celkove,ale to je tak trosku na prd,hypoteka,supermarkety,mesto,...to vas vsechny stale baví??? Jestli nekdo umi spanelsky,tak zde je jmeno na,, komunistickou,,vsi kde mejni chudoba,hypoteky apod. - Marinaleda
Robo
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Robo »

houbeer - naopak! Akékoľvek Tvoje praktické poznámky sú veľmi cenné!
Ak budeš mať čas, kľudne to sem do nás po kúskoch tlač! :-)
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“