Frustrovaní a rozzlobení důchodci v Řecku krizi nezvládají

Materiální udržování života lidského i ostatních živočišných a rostliných druhů; monetární a tržní hospodářství; vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů, resp. zastaralé procesy myšlení a jednání.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Ján Greguš píše:Napriek tomu, že máme v súčasnosti silnú nadprodukciu prakticky všetkého a celosvetovo sa vyhadzuje 30% jedla, tak stále tu máme situácie, kde ľudia len kvoli tomu, že im chýbajú nejaké v podstate bezcenné papieriky, nemajú prístup k základným potrebám. Dnes je to Grécko, zajtra to može byť nejaká iná krajina z tzv. "vyspelého sveta". Dáva tento systém ešte niekomu zmysel?
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... adaji.html
Radek

Příspěvek od Radek »

Dovolím si vyjádřit svůj "názor" na výsledky referenda v Řecku.
Většina lidí vyjádřila NE pro další "hru" na velké peníze a reformy, které by mohly vést k jejich produkci (peněz) pro splácení dluhu. Tím nezpochybňuji povinnost dluhy splácet. Ale v současné době, kdy všechny státy jsou totálně zadlužené a kdy se skutečně ukazuje trvalá neudržitelnost tržního systému ve svých základech, tak striktní požadování po jedné zemi, aby v této situace "dostála" svým závazkům mi připadá jako vědomé vydírání a lichva. Vždyť přece když banky půjčovaly horentní sumy Řecku, musely vědět, že tyto částky nelze reálně splácet. Buď to ekonomové těchto bank nevěděli a pak tam nemají co dělat, nebo to dělají záměrně. Přece když půjčím rodině bez příjmu spoustu peněz, nemůžu očekávat, že mi je bude v dohledné době schopna vrátit...k tomuto závěru může dojít každý..

Fandím Řekům, kteří se nechtějí dál nechat vláčet finančními toky systému, v tomto případě pod hlavičkou EU. V podstatě nemohou Řekové, ani jiné státy, ani nikdo jiný na Zemi o nic přijít. Půdy nezmizí, stroje se nevypaří a chuť lidí pracovat pro užitek svůj i ostatních se může projevovat stále ve větší míře.

Proto je stěžejní myšlenkový tok HZ, kde se vychází přímo ze zdrojů. A na příkladu Řecka i jiných zemí se ukazuje, že skutečně jiná cesta k trvalé udržitelnosti není.

Už několikrát mě napadlo, že situace v Řecku je přímo připravená pro přechod na bezpeněžní systém. Myslím, že pokud by myšlenkový tok HZ byl zastoupen v dostatečném rozsahu mezi řekou populací,..tak je to velmi reálné.

Ať už to dopadne nyní jakkoliv, .. Řecko jen "razí" stopu. Ostatní budou dříve, či později následovat. Myšlenkový tok HZ je nutné co nejvíce posilovat a vědět, co konkrétně v takovém případě kolapsu systému dělat.
Stěžejní mohou být sdílecí systémy na sítích, aby se zdařil přechod na NL/RBE bez zbytečných složitostí... Myslím, že na takovém programu se už pracuje ??..
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Pod tento názor se mohu podepsat. Obávám se, že je Řecko EU či jinými zeměmi „koupené”, vzhledem k čemuž skutečné problémy teprve nastanou.

Příští týden toto budeme probírat s ostatními TZM buňkami včetně globálu. Rád bych se dozvěděl, jak se na situaci tváří a co (pokud) oné situace půjde nějak využít. Odpovědi sem pak dám vědět.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Radek

Příspěvek od Radek »

Tak jsem také zvědavý,.. minimálně jako příklad toho, kam monetární systém vede, to použít určitě jde...
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Radek píše:
Už několikrát mě napadlo, že situace v Řecku je přímo připravená pro přechod na bezpeněžní systém. Myslím, že pokud by myšlenkový tok HZ byl zastoupen v dostatečném rozsahu mezi řekou populací,..tak je to velmi reálné.
Opět plácnutí jedním "tleskačem" a "kývačem". Jak by asi Řecko obchodovalo s ostatním světem ? Jak by tam fungovali turisté ? Tak takové myšlenky mě ale vůbec nenapadají.
Radek

Příspěvek od Radek »

paja píše:
Opět plácnutí jedním "tleskačem" a "kývačem". Jak by asi Řecko obchodovalo s ostatním světem ? Jak by tam fungovali turisté ? Tak takové myšlenky mě ale vůbec nenapadají.
Otázka je, do jaké míry by Řecko bylo nuceno s ostatním světem obchodovat. Pokud by bylo schopno zpřístupnit své domácí zdroje pro své domácí obyvatele, nastavit inteligentní správu a optimalizovat distribuci svých výrobků a produktů a současně by samotní občané optimalizovali svou spotřebu podle své skutečné potřeby s ohledem na zachování přírodní rovnováhy, pak by se Řekům po materiální, ale i psychické stránce nemuselo vést vůbec špatně.

Vůči turistům, kteří by nebyli a nemohli být zapojeni do v podstatě systému NL/RBE, by dočasně fungovala monetární správa. Takže by za služby platili stejně, jako ve své zemi, nebo zatím kdekoliv jinde. Z těchto prostředků by Řecko mohlo nakoupit v zahraničí technologie pro nastavení obnovitelného způsobu produkce energií, potravin, vody apod...případně další výrobky, které si samo nevyrobí (elektronika, IT sítě, apod.)

Jsem přesvědčený o tom, že obyvatelé ostatních zemí by velmi rychle začali uvažovat tímto způsobem a směřovat k podobnému systému, pokud by se to osvědčilo na území např. Řecka.

Je nutné podotknout, že tento "přechod" na NL/RBE je možný až skutečně v okamžiku, kdy bude pochopen jeho základní princip určitým množstvím lidí... Především jde o usměrnění vlastních potřeb. Planeta není neomezená a dojem, který vyvolává monetární ekonomika, že za peníze můžeme mít vše, je zcela zcestný a trvale neudržitelný...

Budu rád za jakékoliv další připomínky,..možná že si vše představuji úplně špatně,.. anebo co navrhujete, máte nějaký nápad ?
Ján Greguš
Hnutí Zeitgeist ČR
Hnutí Zeitgeist ČR

Příspěvek od Ján Greguš »

Ano Radku, tak ako ste to napísal, by to mohlo fungovať. Stačí, ak sa niečo podobné začne realizovať v jednej krajine (kľudne aj v menšom rozsahu) a verím tomu, že to poskytne dobrý príklad aj pre iné krajiny. No uvidíme, ako sa to v Grécku vyvinie, zatiaľ to vyzerá tak, že stáť sa može skoro všetko.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

A co to zkusit v Africe ? Mají tam pro to perfektní podmínky. Lidé většinou nepracují - tedy by jim to vyhovovalo. Jsou chudí (pouze je záhada, kde berou peníze na emigraci) - tedy peníze ani nepotřebují. A byl by tak vyřešen jejich masový útěk do Evropy - do světa prohnilého kapitalizmu. Zřejmě je HZG v Africe málo aktivní.
Radek

Příspěvek od Radek »

Nejde o to začít někde něco zkoušet, nebo někomu vnucovat. Lidé to musí pochopit sami, alespoň v určité míře a počtu. Jedině tak to může fungovat. Ta situace se vyvíjí sama. A nikdo neví, kdy, kde a jakým způsobem se nakonec "duch doby" projeví ve větším rozsahu v praxi. Ale to, co je podstatné, je vědět co dělat a mít připravené konstruktivní a věcné řešení.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

@paja: Proč bychom měli cokoli někde zkoušet? Co znamená pojem "chudý"? Jaké peníze na emigraci a k čemu? Myslíte, že emigrují "chudí" lidé z Afriky? Že Vy kromě příručky nečtete pozorně ani ty krátké zprávy na internetu? Co má aktivita Hnutí Zeitgeist společného s emigranty? Vůbec Vám, pane Pavle, nerozumím. Těžko na cokoli odpovídat někomu, kdo si nechce zjistit ani ty nejzákladnější informace.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Pokud píše Radek: "Už několikrát mě napadlo, že situace v Řecku je přímo připravená pro přechod na bezpeněžní systém. Myslím, že pokud by myšlenkový tok HZ byl zastoupen v dostatečném rozsahu mezi řekou populací,..tak je to velmi reálné" - tak není problém ale pokud to napíši já, tak je nějaký problém. Nějak tu postrádám objektivitu. Emigranti z Afriky jsou chudí - to je všeobecné známo. Pokud by byli "bohatí" (nejen finančně), tak by byli vzdělaní. HZG má společné s emigranty to, že pokud by něco jako cíle HZG v Africe fungovalo, tak nebudou existovat emigranti, protože by jistě neutíkali do zahnívajícího kapitalizmu.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Pokud Radek skočí z okna, skočíte také?

Pane Pavle, již nevím, jak Vám vysvětlit, že Hnutí Zeitgeist není o názorech. Neustále Vám Vaše dojmy vyvracíme, posíláme relevantní odkazy, zdroje. Vy však nejevíte žádnou aktivitu, vyjma té diskusní. Totéž, co jsem mnohdy slyšel, činíte v rádiu SVCS i v jiných pořadech, než je TZM.

Jelikož nečtete, o nic se nezajímáte, ale stále jen prosazujete své názory, nikdy nebude naše diskuse objektivní. Buď se dovzděláte, anebo s Vámi nejde o nic jiného, než festival ztraceného času. Skutečně si nechcete přečíst alespoň začátek orientační příručky Hnutí Zeitgeist?

Tedy ještě jednou:

Orientační příručka Definice Hnutí Zeitgeist, ze které se dozvíte odpovědi i na Vaše poznámky ohledně objektivity.
Některé zdroje alternativních médií: Parlamentnilisty.cz, AC24.cz, Czechfreepress.cz, Sputniknews.com, svobodny-vysilac.cz, Casopis-sifra.cz
Zkuste chvíli nemyslet a pokusit se vědět...

V rychlosti Vám vyvrátím některé nesmysly, které jste napsal.
paja píše:...tak není problém ale pokud to napíši já, tak je nějaký problém...
Samozřejmě, že pokud to napíšete Vy, tak je problém. Jelikož drtivá většina toho, co píšete, jsou domněnky.
paja píše:Nějak tu postrádám objektivitu.
Objektivita mezi dvěma lidmi funguje pouze tehdy, jsou-li objektivní oba. Je proto logické, že ji postrádáte.
paja píše:Emigranti z Afriky jsou chudí - to je všeobecné známo.
Všeobecně známo je, že toto píší mainstreamová média. Zjistěte si, jaký je skutečný účel imigrace a kdo jsou imigranti.
paja píše:Pokud by byli "bohatí" (nejen finančně), tak by byli vzdělaní.
Vzdělávat se může jak chudý, tak bohatý. Ve společnosti můžeme vidět, že nejvíce nevzdělaných je paradoxně mezi bohatými.
paja píše:HZG má společné s emigranty to, že pokud by něco jako cíle HZG v Africe fungovalo, tak nebudou existovat emigranti, protože by jistě neutíkali do zahnívajícího kapitalizmu.
Toto snad ani nemá smysl komentovat...

Skutečně si přečtěte alespoň tu orientační příručku. Nebo jste na to moc chudý, či bohatý?
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Radek

Příspěvek od Radek »

Jenom pro dokreslení:
Psal jsem o situaci v Řecku, která je připravená na přechod... nikoliv o tom, že by měl kdokoliv v Řecku, nebo mimo něj přijít a říct "teď zkusme udělat to a to.." A o tom je HZ tak, jak jej chápu, kdy sami lidé si uvědomí svou spoluúčast na dění kolem sebe. Sami si rozhodnou, co budou chtít. Ale předtím potřebují dostatečné informace a mít pochopenu podstatu NL/RBE, aby věděli, co konkrétně udělat. Potom, při určitém počtu lidí se situace může změnit.

Jinými slovy, situace se nezmění, i kdyby byla stokrát připravená, pokud nebude pochopena lidmi, kteří jsou účastníky této situace.

Nový model chápu tak, že zde není žádná hierarchie, vůdce, strana, zájmové sdružení... kdokoliv, kdy by "dal povel". To už tady bylo a víme, že to nefunguje. Opakovat to by byla ztráta času.

Naopak, HZ chápu jako velmi jednoduchý myšlenkový tok, který potřebujeme jenom správně pochopit v dostatečném počtu bytostí.

A proto je důležité o těchto principech mluvit, učit se je správně chápat a vysvětlovat.
paja
Diskuzní troll
Diskuzní troll

Příspěvek od paja »

Protože, že jsem tu neustále napadán, mám tu pár zajímavostí:
(pozn. pro škarohlídy: to, že jsem napadám mi nezpůsobuje žádné flustrace a ani z toho nemám depku).

Tady je krátká přehlídka arogance členů TZM ČR - pouze některé citace:

"zde stále převládají fašistické tendence ve formě patriotizmu"

"Agresí proti agresi, omezené myšlení, ego a pohyb v krabici"

"což je, historicky ověřeno, zastaralý a v souvislosti s tím neudržitelný způsob myšlení/jednání"

"Je mi nepříjemné psát si s lidmi, kteří mají tendenci se neustále a dokola sami zesměšňovat"

"Vycházejí z povětšinou mylných domněnek, respektive nevzdělaných lidí"

"nevzdělaní lidé trpí nebezpečnými názory, jež udržují společnost v intenzivní debilitě"

"Začínám ve tvých větách cítit manipulaci a demagogii"

"Raději neodpovídej - čím méně názorů, tím lépe"

"na naší orientační příručku, ve které se nachází ozdrojovaná fakta a tedy odpovědi s argumenty na většinu tvých otázek a/nebo názorů. Zareaguj, prosím, tehdy, až jí budeš mít přečtenou"

"Máš stále stejné názory a vůbec ses nezměnil. Dovzdělej se"
--------------------------------------------------
Tedy TZM je nejchytřejší a jako jediné má "PRÁVO" rozhodovat, co je správné a co ne. A pokud někdo oponuje, tak
"Přečíst příručku - i opakovaně do doby, než to nechápající pochopí". TZM nemá názory, TZM má svoji příručku,
která je dogma - tedy hlavní heslo zní: DOVZDĚLEJ SE" . Představitelé TZM raději než projevením se vlastním názorem raději odkazují na příručku a je hotovo, z čeho by se dalo i dovodit, že oni sami neví jak odpovědět a tak použijí zaklínadlo:
"Přečti si příručku a dovzdělej se, jinak se s námi nebav". Viz moje neodpovědi na jednoduché konkrétní a praktické otázky ze života.

Jak by se vám líbilo, kdyby učitel řekl žákům ve třídě - tohle si přečtěte a na nic se neptejte - to by bylo protestů -
ale možná u členů TZM asi ne, protože tak to u nich funguje - ale chudáci děti - ale ať si zvykají.
-------------------------------------------------------------
Tady jsou zajímavá pravidla z jedné diskuze:

"Do diskuse zásadně nepatří:

- Posedlost po vítězství
- Používání obecných formulací a nejasných subjektivních tvrzení např. „jak je všeobecně známo“, nebo „v minulosti se neosvědčilo“ apod.
- Odkazování na literaturu, autority a další zdroje ve smyslu: „Přečti si to a to, pak se teprve můžeme o něčem bavit“

Něco mi to připomíná.
-------------------------------------------------------------
Tedy vše je dané a proč vůbec cokoliv řešit ? K čemu je pak vůbec TZM. Stačí si přečíst příručku a dál není třeba nic řešit.
Vše je dáno, vše bylo již vyřešeno a proč se vůbec ptát ?

Je zajímavé, že HZG je postaveno na studiích, které vycházejí ze současného prohnilého a špatného světa a na tom chce stavět budoucnost.

Ještě jedna perla:

"Ve skutečnosti nevíme, co přesně spustí takovouto změnu, ale víme, že zasetí co nejvíce těchto „semen“ možností....
je spolu s navyšujícími se negativními eko-bio-sociálními tlaky, které se zdají být bez konce"

Toto je citace z Orientační příručky - Esej 17/18 - Společenská destabilizace a přechod.
Tedy opět alibistické vyjádření typu - my nic nevíme a udělejte si to sami - ale pokud možno podle naší příručky, protože my to víme nejlépe.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moje připomínka k prosazované hydroponii - stále se vyzdvihuje jako něco převratného, co objevilo TZM, ale tato technologie se masově používá již delší dobu. Slyšel jsem názor od členů TZM, že by měly obce zdarma postavit takové pěstírny. Já bych třeba navrhoval aby obec postavila pro pány pánské kluby - obojí by bylo pro blaho občanů.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Již jsem tu i zmiňoval, že bez majetkové motivace lidstvo bude stagnovat. Bylo mi oponováno, že mnozí
to nedělali pro peníze - např. i Nikola Tesla (je zmiňován i v příručce), proč tedy podával patenty kvůli nimž se i soudil ?
A takových bylo v minulosti mnoho. Samozřejmě moje informace je a bude zesměšňována - ale na základě čeho - asi to bude v příručce ?

HZG funguje více než 6 let. Mám dotaz, čeho HZG za tu dobu dosáhlo - tohle v příručce není (na 100%) ? Mám na to dvě možné odpovědi:

- byla napsána složitá příručka, které mnoho lidí nebude v mnoha případech rozumět - vím, nemám mluvit za jiné - to může pouze HZG
- na Z-Day se přijde podívat do 15 lidí proti 4(5) představitelům HZG ČR - možná, že lidé iiž vše chápou
a proto tam chodit již nepotřebují.

Čekám opět nějaké arogantní výpady a názory ale nic konkrétního a hlavně odkazy na příručku ale konkrétních odpovědí
se opět nedočkám. No asi to lepší nebude.

Zřejmě čekáte jenom samé tleskače a kývače - ale to již tady bylo - místo toho, aby jste reagovali reálně a odpovědně
na kritiku.
Martin Mojmír
ETIQ.CZ, z.s.
ETIQ.CZ, z.s.
Uživatelský avatar

Příspěvek od Martin Mojmír »

Alibismus. Reagovat na Vaše názory považujeme nadále za ztrátu času.

Zde odkazy na diskuse, kde jsme Vám již (i na to, co nyní píšete) odpovídali:
Definice Hnutí Zeitgeist: Vědecký pohled na svět
Z-Day ČR 2015 / Ing. Petr Taubinger - Úvod do ekonomické kalkulace v NLRBE
Obecná diskuse o všem nějak souvisejicím s naší věcí

I toto je zajímavé:
Ekonomická reforma: Přechod na bezúročný systém

A co důrazně doporučuji, poslechnout si záznam ze Svobodného vysílače CS s volajícím pajou. Ten hovoří za vše.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Chceš-li mít názor, předpokládej; chceš-li vědět, zeptej se.
Zamčeno

Zpět na „Monetární a tržní ekonomika“