Reforma ekonomického a finančního systému

Prostor pro globální, obecná nebo taková témata, která se nehodí do žádné z výše uvedených kategorií.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým fóra ETIQ.CZ, z.s.
Jan Korál
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Jan Korál »

Jak se zbavit parazitického bankovního systému?
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Zrusenim toho cim jsme "drzeny za koule",penez!
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
geronimoh
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od geronimoh »

přestat ho používat
Jura
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Jura »

Nejdříve musí vzniknout žreci Česka. Ti to vymyslí ... a pár najatých manažerů to zmenežuje v parlamentu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Je třeba vést diskuse aby až ten starý systém padne stačilo "šáhnout do kapsy pro flash disk a vytáhnout hotový zákon o .... " a ten během 14 dnů dopilovat.
Podobně jako při pádu komunismu (který 99% lidí neočekávala) měl Klaus připravenu privatizaci .... ale byli připravení i jiní, což teď rozebírat nebudu.
Či po 11.9. měli cca 3 den připravený Patrioct Act a do 14 dnů schválený s úpravami (příprava takového zákona normálně trvá cca 2 roky)

Ještě přidám, psal jsem si s jedním borcem ohledně sepsání zemědělského programu. A on reagoval ve stylu: "Má to být pouze kosmetická úprava nebo něco zásadního? Protože kosmetickou úpravou nemá smysl ztrácet čas a zásadní reforma bude ještě dlouho vypadat jako kokotina a takhle se znemožnit ve svém okolí taky nechci."
Robo
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Robo »

Juro, s tými žrecmi dobrý nápad. Podľa môjho názoru buď sú alebo nie sú. Jak ich skontaktujeme..
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Jan Korál píše:Jak se zbavit parazitického bankovního systému?
Podle mě je kritická hlavně vzdělanost obyvatelstva ohledně fungování současného systému. Pokud by každý šířil své vědomosti o nemožnosti splatit úroky, zabudované inflaci vytvářením peněz z ničeho a podobných šaškárnách, tak tento systém obyvatelstvo brzy odmítne. Odmítnout však něco bez připravené náhrady se děje stovky let a nikdy to nic pozitivního nepřineslo. Systém se vždy díky moci kapitálu zase vrátil. Je tedy třeba lidem ukazovat i možnosti, jak by to mohlo fungovat jinak. Například:
http://ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
nebo
http://www.zeitgeistmovement.cz/uvod-do ... -zdrojich/
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Abys mohl neco odmitnout,nebo prijmout,potrebujes vedet co to je a jak to funguje,kolik ovcanu vi?? Odpovim,neskutecne malo! K tomu mi staci i ucast na demonstraci kde mi kdosi zkousel vysvetlit jak jsou bezurocny pujcky v poradku a staci aby stat vlastnil banku! PITOMOST!!! Jak ti pujcim,uz te drzim za koule,patris mi! K cemu jsou svetu penize? Aby ho brzdili tim ze kdosi ma a kdosi nema,pritom ten kdo nema muze mit skvelej napad,ale bez penez je v riti!Dokud budou prachy,bude se podvadet a krast ve velkym,aby se nemohlo,bude se vsechno kontrolovat,sbohem svobodo!!!
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Michal Mauser
Vykázaný uživatel
Vykázaný uživatel

Příspěvek od Michal Mauser »

Právě o probouzení ovčanů tady mluvím. Spousta lidí si to bez peněz neumí ani představit, proto to tady uvádím. Reforma spoustu problémů nevyřeší, ale je to začátek.
Wilde
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Wilde »

Jan Korál píše:Jak se zbavit parazitického bankovního systému?

Cizopasníků je všude více než dost
a ať už se jedná o vši,
tasemnice,
roupy nebo další havěť,
alias Banky spol sro..

Parazité..
.. chceme se jich co nejdříve zbavit !

problem je jako vetsinou v nas samotnych my vsichni obycejni lide jsme skutecnou hybnou silou sveta
oni dobre vedi ze pokud se zacneme domlouvat a vybirat sve penize z uctu a rusit ucty tak za sireni informaci budeme trestani i odnetim svobody a za dalsi nase vklady v techto institucich jsou zakonem chranene jen do urcite castky v pripade krachu ... i to neco vypovida o tomto parazitu ...

jedina moznost je se jej zbavit = zadny jiny system - napodobenina to nezlepsi jedine zhorsi (napr snaha o bitcoiny atp) to uz nejsou ani papirky to uz jsou jen data a informace v takovem pripade vas okradou jeste snaz ... osobne nepouzivam bankovnictvi jiz nekolik let penize za praci beru nejlepe hned zadne prevody atp a kdyz je to mozne je leckdy lepsi nez za penize brat jako protihodnotu jine produtky ci sluzby ale to vse je o nas pokud se budeme vzdy hadat jentak husy za kravu nevymenime ..atd reseni je zbavit se jej = nepouzivat to co bude nasledovat bych nechal na prirozenem vyvoji protoze kazdy jsme v jinem stadiu zavyslosti na tomto stavajicim systemu (zvlaste mlade rodiny, svobodne matky,..) a tez samozrejme chapani tohoto problemu .. nekdo je jiz ted osvobozen o techto parazitu a podporuje je minimalne diky beznym transakcim- pohybum penez ..


lide se musi prioritne naucit zit s lidma .. pak uz to pujde lehce ..
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Jiste,ale mame problem,vladu a media..........ty dve veci vyresit a pujde to.Moje reseni je dostat do vlady vlastence,moralni lidi kterejm zalezi nejdriv na narodu a az skrze nej teprv na sobe,ti zaridej zbytek,prave s pomoci toho naroda.Jak nebudou,muzeme v klidu na vsechno zapomenout a mlatit se kazdej sam za sebe,coz je nas konec!
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Robo
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Robo »

Proud, k tomu už je vytvorený koncept návrhu zákona (vlastneci vo vláde, respektíve ich "vytváranie"). K tomu a zároveň k tomu, o čom píšem inde..
proud
Řadový diskutér
Řadový diskutér

Příspěvek od proud »

Vim Robo,ale sam vis,stal jsi u toho na ty demonstraci se mnou,co mi bylo odpovezeno na vlastenecvi,pamatujes?:-).A to vlastne od cloveka kterej by chtel lepsi budoucnost,vic nez vlastenectvi ho zajimaly bezurocny pujcky,tedy zase financni system,vysmal se mi ze vlastenectvi nikoho nezajima,tak s takovym pristupem,nevim,jevi se mi to celkem slozity.
proud, Teprve az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi
Wilde
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Wilde »

proud píše:Jiste,ale mame problem,vladu a media..........ty dve veci vyresit a pujde to.Moje reseni je dostat do vlady vlastence,moralni lidi kterejm zalezi nejdriv na narodu a az skrze nej teprv na sobe,ti zaridej zbytek,prave s pomoci toho naroda.Jak nebudou,muzeme v klidu na vsechno zapomenout a mlatit se kazdej sam za sebe,coz je nas konec!
ted envim v ktere zemi jizni ameriky to bylo ale neni to tak davno tam to brali do svych rukou tovarny ktere zavraly ze pry nevidelavali lide co tam makaly po asi cca 2-3 letech zavrene tovarny obsadily a rozjely znovu vyroby a dokazaly ze veskere puvodni vypocti statistiky a cisla byly zcestne a lide dokazali ze to lze i jinak formou kapitalismu s lidskou tvari casto delaly bartry - vymeny .. nevzpominate si nekdo ktera je to zeme v te jizni americe ? matne si pamatuji jak americany tesne pred tou obcanskou valkou odvezly i zlato za pomoci tech prachracu-panu tovarniku co tam vsechny zamestnavaly ajeste braly statni dotace na provozy...
Robo
Občasný diskutér
Občasný diskutér

Příspěvek od Robo »

Proud, vidíš, mne to naopak príde celkom jednoduché..
Dokonca NEZVRATNÉ!
..len som veľmi netrpezlivý a chcem to hneď.. :-)

Áno, viem, o čom rozprávaš. Aj národné uvedomenie príde. Spolu ruka v ruke s poznaním dejín (nie hisTórie).
Wilde
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od Wilde »

sam jentak vtakovem pripade clovek nic nezmuze jen delat osvetu a cekat az to dojde i ostatnim...
Odpovědět

Zpět na „Globální moderovaná diskuse“