Investigativní novinařina pohledem Vladimíra Kapala

Ostatní témata nepatřící nebo jinak či nijak nesouvisející s uvedenými kategoriemi (otevřená diskuse).
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.

Moderátoři: Martin Mojmír, Pavel Hlávka

Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Martin Mojmír » 08.08.2018, 10:12

V tomtéž pořadu 2018-08-06 – Studio Beta – Nad dopisy posluchačů s interakcí [záloha] (00:12:19 - 01:18:34) nazval Vladimír Kapal jistého českého občana žijícího v Kanadě cikánem, který do Kanady odjel kvůli sociálním dávkám. A nezapomněl se krýt slovíčkem "pravděpodobně", aby to nebyla podle zákona pomluva a mohl si dále vymýšlet, jak má běžně ve zvyku. Nedovedu si vysvětlit, jak zase na něco takového přišel. Tedy na to, že pan Sany Davis, jak se na sociální síti Facebook nazývá, žije ze sociálních dávek. Předpokládám, že pokud budu požadovat důkazy, opět se mi jich nedostane.

Reakce Sanyho Davise na Kapalovo tvrzení ZDE.

Mimochodem děkuji posluchačům rádia za reklamu / medvědí službu, více lidí se o tomto tématu alespoň ze stránek Svobodného rádia dozví. Zpětný odkaz pro lepší linkbuilding (index ve vyhledávačích) tímto rád opětuji.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

josef
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod josef » 10.08.2018, 06:03

Kapale, Kapale, tohle je již na cestě.
§ 184 Pomluva
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Martin Mojmír » 10.08.2018, 22:58

Ale notak; oba dobře víme, že tomu tak s největší pravděpodobností není, tak proč zbytečně vyhrožovat?

Každopádně i kdyby, tak v případě trestního oznámení PČR nedělá takřka nikdy nic, stejně tak jako nedělá nic v 99 % případech. Pokud si přejete řešit § 184, tak jedině skrze žalobu prostřednictvím advokáta. Ta jde k soudu vždy. Otázka zní, máte na to několik desítek tisíc a nejméně pět let chuť a čas? A za co byste ho chtěl vlastně eventuálně řešit? Zmínil se snad Vladimír Kapal někde nějak závažně konkrétně o Vás a pokud ano, tak v jaké věci?

Kdo jej může žalovat a bude úspěšný, pokud se pro to rozhodne, jsem já, a to za onen masivně pomlouvačný a vylhaný pořad o mně vydaný před necelými dvěma lety, jenž je též hlavním důvodem vzniku tohoto tématu a také příčinou toho, že se Vladimír Kapal od doby, kdy zjistil, že se to docela klidně a snadno může stát, začal schovávat za slovní spojení typu "podle mého názoru, domnívám se, myslím si, podle mě" apod. (protože je a nejméně do konce promlčecí lhůty bude podělanej a tedy si dávat sakra pozor na ústa). Jak jsem ale již napsal, nehodlám podporovat systém, pokud to nebude nezbytně nutné.

Každý racionálně uvažující člověk ví, že p. Kapal jsou s celým svým pseudorádiem k smíchu. Postupně pudí a vypudí všechny své upřímné hosty, kteří jej dříve, nebo později, prokouknou. Minimálně prozatím bohatě postačí vždy eventuálně jakýkoli jejich směšný výrok veřejně vyvrátit důkazy, které k většině lžím a výmyslům o mně, eventuálně o některých mnou vybraných lidech, se kterými se postupně seznamujeme a spojujeme, sbírám. Dělejte to také tak. Ono se toho dá do konce promlčecí lhůty ještě dost nashromáždit, aby se to pak dalo případně rozjet ve velkém, takže proč se ukvapovat?

Nikoho, minimálně alespoň prozatím, nežalujte, užívejte si a ukládejte bludy, které Vás zaujmou, popřípadě pobaví, a jděte s tím ven ve vhodnou dobu. Hlavně nikdy nepiště o ničem, co opravdu nejste rozhodnut udělat. Pak můžete být naopak zbytečně k smíchu těm, kteří jsou jindy k smíchu Vám.
Motto: „Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.”

josef
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod josef » 11.08.2018, 06:23

No tak, asi to špatně vyznělo, já osobně na Kapala z vysoka s.... Reagoval jsem tím pouze na video pana S. Davise Kapalovi a jeho vyjádření "uvidíme se u soudu."

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Martin Mojmír » 11.08.2018, 18:56

Obávám se, že je to tentýž případ. Pes, který štěká, nekouše. Žádný soud se konat nebude, tím si jsem na 99 % jist.

josef
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvekod josef » 13.08.2018, 10:56

Kapalovic "moderní studio", jehož provoz vyžaduje min. 40 000.-Kč měsíčně.
https://s8.postimg.cc/4samy7hlh/kapalovic_studio.jpg
https://postimg.cc/image/8onyu72kx/

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra

Příspěvekod Michal Mauser » 13.08.2018, 11:58

Pokud platí správně "vydřiduchům" z OSA a INTERGRAM, tak to zase tak hrozné není. Podívejte se na jejich (podle mého názoru) nehorázné ceníky.

Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Martin Mojmír » 01.09.2018, 21:45

Zdá se, že lidé ze Svobodného rádia dnes měli k večeři vtipnou kaši. Fajn, tak když Svobodné rádio opět tak pěkně provokuje, my v rámci zpětné vazby opět zareagujeme aneb "tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne".

Obrázek

Pročpak nás, co by Hnutí Zeitgeist, Svobodné rádio nechce do svých pořadů? Protože se po čertovsku obává konstruktivní kritiky a argumentace, což bylo nejednou přímo prokázáno. Stručný výběr z faktů budiž zde, ani není třeba hledat něco nového. Přejeme příjemnou zábavu:

1. Co je to Zeitgeist na Svobodném rádiu

2. Zmatený Vladimír Kapal opět lživě o Hnutí Zeitgeist. Tentokrát jako o součásti Nového věku Nového světového řádu

3. A samozřejmě celé toto téma.

Možná by si měl Vladimír svého "syna" krotit. Totiž čím častěji se bude ozývat, tím častěji a tedy i více lidí se dozví pravdu v naší společné věci. Myslím, že se tomu říká "na hrubý pytel hrubá záplata". Případné další komentáře facebookového statusu pana Kamila Papežíka lze sledovat ZDE.

Vrátit se na “Názorové a případné ostatní diskuse, které se jinam nehodí”