Prosba o pomoc při udržení interFóra v plynulém provozu i v únoru 2016

Než do interFóra vložíte první příspěvek, přečtete si informace o jeho provozovateli a přijmete za vlastní zdejší (N)etiketu. Kromě uvedeného zde naleznete rovněž novinky a prostor pro věcné dotazy a/nebo připomínky.
Pravidla fóra
Než cokoli napíšete, prosíme, prostudujte si zdejší stručnou (N)etiketu (přímý odkaz ZDE), na jejíž neznalost nebude brán při případném řešení problému zřetel. Děkujeme. Tým interForum.cz
Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Vážení návštěvníci a přátelé,

abychom mohli udržet veřejně prospěšný agregátor a diskusní fórum inovativních jednotlivců, spolků a transparentních médií interFórum v plynulém provozu, což znamená bez reklam a jiných eventuálních, jinak nutných, pomocníků, je zapotřebí alespoň 900,- Kč měsíčně. Tato částka není nijak vysoká, nicméně z rozumných existenčních důvodů nutná, neboť v současné době není nic zadarmo a my děláme vše pro to, abychom zachovali co nejvyšší možnou objektivitu, což při jiných formách „sponzorství” není docela dobře možné. Prosíme Vás proto o Vaší finanční pomoc.

Objektivita a transparentnost interFóra je pro nás nesmírně důležitá, přičemž budeme velice vděční za jakoukoli, byť i drobnou, finanční pomoc zaslanou na bankovní účet číslo 55848412 / 2010 (Fio banka). Poslat můžete jak jednorázový příspěvek, tak nastavit trvalý platební příkaz třeba i jen na 100 či 200 korun. Mnohdy méně je více, jelikož mnohem více se lze spolehnout na vyšší počet nižších částek, než na vyšší částky jednorázové. Prosíme pomozte udržet myšlenku našeho fóra naživu a spolupodílejte se zároveň na jeho vývoji. Bez Vás to nebude možné.

Součástí prosby je i agenda naší práce uskutečněné v minulém měsíci a společně s ní i příslib našeho dalšího vývoje.

V prosinci 2015 jsme uskutečnili:
- migrace subdomény „forum.sebesdileni.cz” a dat interFóra pod samostatný virtuální server (ze stabilizačních důvodů)
- koupě a nasazení bezpečnostního SSL certifikátu RapidSSL na následující tři roky včetně předejítí případným chybám
- dokončení integrace interFóra do samostatné webové stránky projektu Jana Korála NWOO.org
- zpochybnění (zatím) 80% manipulací a lží pana Vladimíra Kapala ve věci faktů o Hnutí Zeitgeist a Martinu Böhmovi, provozovateli interFóra
- aktualizace softwaru phpBB diskusní platformy interFórum na poslední stabilní verzi vč. otestování
- získání roční licence (do posledního listopadu 2016) k profesionální videostřižně EDIUS verze 8.X v hodnotě 12.000,- Kč

Informace o předchozí prosbě za příspěvek na chod interFóra je ZDE.
Za Vaše případné dobrovolné příspěvky na zajištění plynulého provozu interFóra i v dalších měsících předem srdečně děkujeme. V případě pravidelného měsíčního příspěvku ve výši alespoň 300,- Kč a uvedení Vašeho přihlašovacího jména do políčka zprávy pro příjemce, Vám udělíme statut VIP uživatele. Můžete si sami zvolit, zda bude Vaše pomoc veřejná, nebo anonymní. Uvedení Vašeho přihlašovacího jména je na Vás.


Za interFórum.cz s poděkováním
Martin Böhm a Michal Mauser


Dosud přijato: 1200,-
Potřeba ještě: 0,-

Aktualizace: 22.01.2016
Uzavírka: 22.01.2016

Veřejně přispěli: 1 (Qestament)
Anonymně přispěli: 3
Počet přispěvatelů: 4
Naposledy upravil(a) Martin Mojmír dne 15.01.2016, 22:49, celkem upraveno 1 x.

ichigo
Nový diskutér
Nový diskutér

Příspěvek od ichigo »

1.) premigrujte na vpsfree.cz budete platit min jak polovinu
2.) certifikat vam musi stacit zadarmo https://letsencrypt.org/howitworks/
3.) integrace pres iframe na nwoo.org neni integrace, ale prasarna (ale funkcni)
4.) phpbb je deravy jak vetsina politickejch argumentu, kazdy sveho stesti strujcem
5.) nevim co presne po tom strihacim softwaru chcete, nicmene:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_v ... g_software
http://www.videolan.org/vlmc/
asi to bude chtit se tech toolu naucit vic, nerikam, ze komercni software na tohle neni lepsi, je, ale 1000,- / mesic no nevim ....

hodne stesti a at vam to jde

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hezký den.

1.) Před cenou upřednostňujeme kvalitu, respektive řešíme, jak něco funguje, ne zda to funguje. Navíc hosting NETIO mi říká pane, takže to máme levnější a zvolil bych NETIO i v případě plné ceny. Stejně jako to dělají ti, kdož nechtějí řešit hosting, ale věnovat se tomu, čemu potřebují. Zde interFóru.
2.) Neřešíme peníze, ale kvalitu. RapidSSL je známá důvěryhodná certifikační autorita - léty prověřená garance, kdežto Letsencrypt je raná novinka, která teprve nastupuje. RapidSSL certifikát byl nasazen na tři roky dopředu, po této době samozřejmě zvážíme případné změny. Mimochodem tak drahé to na to, abychom riskovali problémy s něčím jiným - novým, to nebylo.
3.) Integraci si vyřešil sám Honza Korál. Pokud máte chuť a zájem, prosím, kontaktujte jej, třeba mu pomůžete věc pořešit lépe.
4.) Naprosto vše na světě je děravé, navrhnete nám, prosím, diskusní řešení, jež zastane stejné, nebo alespoň obdobné funkce, jaké umí právě phpBB? phpBB je robustní a stabilní diskusní řešení, já sám s ním pracuji již od verze 2.X. Nikdy a nikde jsem s ním nezaznamenal problém, neznám nic lepšího.
5.) Od stříhacího softwaru si slibuji jeho absolutní funkčnost. Za 11 let jsem vyzkoušel desítky různých střižen, ovšem až tato funguje 100% a plní vše, co od takového nástroje očekávám. EDIUS bych již za nic nevyměnil a kdybych musel, těch 12.000,- Kč bych zaplatil. Samozřejmě ze svého.

Děkuji Vám za názor i přání. Nejvíce nám pomůžete příspěvkem, spolupodílením se na některém z našich projektů a/nebo projektem svým.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Uživatelský avatar
Qestament
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvek od Qestament »

Razi neřeš to. Všichni mají spoustu nápadů a připomínek, ale aby někdo něco udělal sám, to ne. Podle mě to děláš dobře a lidi si vůbec neuvědomujou, že bys taky nemusel dělat nic. Těch devět stovek je fakt málo, jiný weby si říkají o desetitisíce. Třeba ten Aeronet, nwoo, Svobodný vysílač, i to Svobodné rádio. Až někdo něco místo řečí udělá, ať pak mají připomínky. ichio ať se naučíš víc, sám umí a hlavně dělá prd. :D
Zmrdobijec odhalující a poukazující na nekompetenci, neschopnost, pokrytectví, alibismus a stupiditu jednotlivců a lidské společnosti jako takové. ;)

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Hezký den,

dnes jsme anonymně obdrželi zbylých 750,- Kč potřebných k udržení plynulého provozu fóra i v únoru 2016. Případné další příspěvky budou použity na měsíc březen a eventální měsíce další. Váš zájem nám dokazuje, že naše práce má smysl a my v ní budeme rozhodně pokračovat. Velice Vám děkujeme.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Aktualita k bodu 2 aneb "certifikát vám musí stačit zadarmo".

Tak nejen, že nemusí, ale dokonce ani nemůže, neboť Let's Encrypt je považován za nebezpečný, viz TENTO článek a eventuální další zdroje. Čili je to přesně, jak jsem tvrdil. Ostatně jako většinou.
Na druhou stranu objevili se už první problémy, s kterými se ale počítalo. Podepsat doménu si může každý i útočník, který se snaží vylákat z uživatelů hesla phishingem. Pamatujete jak se všude píše, že si mají uživatelé dávat pozor, jestli je adresní řádek zelený, popřípadě vidí ikonku zámečku? No teď už to neplatí.

Zelený adresní řádek už není zárukou bezpečné webové stránky jako dříve. Objevují se už i první případy zneužití pro šíření malware na doménách ověřených přes Let’s Encrypt.
Ještě jednou, ichigo, děkuji za "odborný" posudek, ale skutečně si to raději celé povedu sám...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí. Proto nejprve přemýšlejte, než zareagujete.

Uživatelský avatar
Martin Mojmír
Administrátor
Administrátor

Příspěvek od Martin Mojmír »

Téma pro neaktuálnost uzamčeno, pro dotazy a/nebo připomínky založte téma nové.

Zamčeno

Zpět na „Provozovatel, (n)etiketa, novinky, dotazy a připomínky“