Lokální systém správy zdrojů

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra

Příspěvekod Michal Mauser » 31.05.2018, 07:27

S nově vydanou verzí je nyní možné upravovat produkty přímo v aplikaci. Toto (byť ne příliš zjevně) zásadně rozšiřuje možnosti aplikace, jelikož jedním z důležitých vlastností Copiosis je změna parametrů produktu v čase. Nabídka, poptávka, množství zdrojů a další parametry se neustále mění a podle toho je také potřeba upravit odměny. Některé parametry se v budoucnu budou měnit automaticky. Staré transakce samozřejmě musí touto změnou zůstat nedotčeny, aby při jejich případném smazání vždy bylo dosaženo původního stavu a aby abychom mohli sledovat a zpracovat vývoj hodnot v čase.

Také byla opravena poměrně zásadní chyba, kdy po druhém spuštění s čerstvou databází program špatně rozeznal definice tabulek a spadl. Pokud objevíte nějakou chybu, určitě mě informujte.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra

Příspěvekod Michal Mauser » 11.06.2018, 17:19

Přidáno varování, že je konzument v mínusu s NBR, a hodnota NBR ke každému uživateli v transakcích. U produktu se ukazuje, kolik se odečítá za jeden kus (brána).
Oslovil jsem snad všechny české LETS komunity a čekám na odpovědi.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra

Příspěvekod Michal Mauser » 03.07.2018, 08:44

Nakonec jsem na žádost zakladatele zakázal transfery, kde by šel příjemce do mínusu. Žádné dluhy tím pádem nejsou povoleny. Přidán systémový uživatel pro ohodnocení prací, které nemají příjemce, ale jsou prospěšné.

Vrátit se na “Hodnoty a společenské systémy”