Lokální systém správy zdrojů

Etické a morální hodnoty; rozhodovací procesy; společenské, (a)politické a právní předchozí, současné a event. budoucíí socio-ekonomické modely, resp. organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.
Tato podkategorie slouží názorovým diskusím libovolného charakteru - nemusí být striktně moderována.
Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 31.05.2018, 07:27

S nově vydanou verzí je nyní možné upravovat produkty přímo v aplikaci. Toto (byť ne příliš zjevně) zásadně rozšiřuje možnosti aplikace, jelikož jedním z důležitých vlastností Copiosis je změna parametrů produktu v čase. Nabídka, poptávka, množství zdrojů a další parametry se neustále mění a podle toho je také potřeba upravit odměny. Některé parametry se v budoucnu budou měnit automaticky. Staré transakce samozřejmě musí touto změnou zůstat nedotčeny, aby při jejich případném smazání vždy bylo dosaženo původního stavu a aby abychom mohli sledovat a zpracovat vývoj hodnot v čase.

Také byla opravena poměrně zásadní chyba, kdy po druhém spuštění s čerstvou databází program špatně rozeznal definice tabulek a spadl. Pokud objevíte nějakou chybu, určitě mě informujte.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 11.06.2018, 17:19

Přidáno varování, že je konzument v mínusu s NBR, a hodnota NBR ke každému uživateli v transakcích. U produktu se ukazuje, kolik se odečítá za jeden kus (brána).
Oslovil jsem snad všechny české LETS komunity a čekám na odpovědi.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 03.07.2018, 08:44

Nakonec jsem na žádost zakladatele zakázal transfery, kde by šel příjemce do mínusu. Žádné dluhy tím pádem nejsou povoleny. Přidán systémový uživatel pro ohodnocení prací, které nemají příjemce, ale jsou prospěšné.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 30.07.2018, 13:44

Po prvním praktickém použití aplikace doma vyplynulo, že bude potřeba povolit transfery s nenulovou bránou pro systémového uživatele, aby se databáze zbytečně neplnila duplicitními produkty. Další potřebná úprava na řadě jsou poznámky k transferům a řazení podle abecedy v různých menu. Teprve poté budou vydány nové spustitelné soubory.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 31.07.2018, 11:21

Nová verze je venku a můžete stahovat. Uvažuji, že dám nějakou nabídku na https://www.sousedovazahrada.cz/ a dopíšu tam i "cenu" v NBR, kterou jsme si doma stanovili :-)

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 13.08.2018, 12:13

Přes 30 transakcí již proběhlo v první české skupině založené na bezpeněžním systému Copiosis. Většina je různá práce a plody ze zahrady. Uvažuji nad automatickým publikováním dat.
Bohužel tak slavné to není na poli oslovování cizích komunit. Zatím z desítek pouze jedna odpověď a výstup zatím žádný.

Michal Mauser
Správce fóra
Správce fóra
Avatar uživatele

Příspěvekod Michal Mauser » 21.08.2018, 16:36

Jak uživatelé ve skupině přibývají, budu brzy konfrontován s tím, že více lidí bude produkovat stejnou věc. Jsou tři možnosti řešení:
  • Vnutit všem svou bránu ("cenu"), ale potom nebude každý producent moci využít toto číslo k informování konzumentů, že si přeje zvýšit/snížit odběr zboží.
  • Vytvořit pro něj zvlášť duplicitní produkt, ale poté budu při změně proměnných vzorce editovat tuto položku zbytečně pro každého uživatele. A bude mě taky rozčilovat, že to zabírá o několik kB více :lol:
  • Doplnit do databáze tabulku spojující uživatele s produkty a doprogramovat funkcionalitu. To se mi nevyhne, když to chci mít správně.
Chtělo by to také setřídit minimálně ještě seznam produktů a zneviditelnění místo smazání položek (hlavně transakcí).

Na Wikisdílení jsem konečně založil projektovou stránku naší skupiny.


Vrátit se na “Hodnoty a společenské systémy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

cron